O víkendu pokračovala Česká extraliga žen i zápasem ambiciózního VK Prostějov volejbal a PVK Olymp Praha. Tým Prostějova úspěšně dirigovala odchovankyně Olympu Simona Bajusz (Kopecká). Zdálo se, že si VK z Prahy odveze vítězství. V prvních dvou setech dominoval tým Prostějova ve všech činnostech a po necelé hodině hry byl stav utkání 0:2 pro Prostějov. Ve třetím setu však Olymp zlepšil hru v obraně i v útoku a otočil vývoj utkání. Třetí set vyhrál v koncovce a ve čtvrtém už byli domácí výrazně lepším týmem. Do tie breaku však Prostějov, po domluvě zkušeného lodivoda týmu Mirka Čady, nastoupil jako vyměněný. A Olymp se nestačil bránit tlaku prostějovských útoků. První bod se domácím podařilo dát po chybě hráček VK až za stavu 0:7. To už bylo jasné, že si vítězství Prostějov nenechá vzít. Olympu se podařilo odvrátit debakl až v úplném závěru setu, který i tak skončil 15:8, pro VK. V dresu Olympu byla nejlepší hračkou Pavlína Šimáňová. Prostějov opět skvěle vedla Simona Bajuzs.