Po několika sezonách v liberecké Dukle nově posílila Michaela Nečasová olomouckou Šantovku UP. Zde bude nastupovat s bývalou spoluhráčkou Annou Šotkovskou, která sem míří  spolu s Terezou Pluhařovou z týmu více mistryň ČR Šelmy Brno. Společně s Adélou  Farskou by tato čtveřice měla tvořit základní osu tohoto týmu.

https://www.cvf.cz/souteze/druzstva/?druzstvo=82226#tabulka-soupiska

   

 

V týmu  VK Prostějov prodloužila smlouvu  klíčová hráčka týmu  nahrávačka Simona Bajusz, blokařka Veronika Trnková taktéž a i smečařka Pavla Meidlová. Se svým  týmem zatím bez porážky vedou českou extraligu!

http://www.vkprostejov.cz/index.php?rubrika=3&lan=CZ

 

V týmu VK Ostrava se po zranění velmi dobře rozehrává  juniorská reprezentantka Nela Jasečková, ta by v letošní sezoně mohla být pro tým Zdenka Pommera výraznou posilou.

 

Sokol Frýdek Místek zatím hledá formu z loňské sezony. V letošním ročníku ještě nezvítězil. V základní sestavě ale pravidelně nastupuje nadějná nahrávačka Klára Dvořáčková.

 

Stejně obtížný vstup do letošní sezony má za sebou  i tým Sokol  Šternberk, za který nově nastupuje Aneta Wiedenthalerová, Anna Přibylová i izraelská reprezentantka Dana Cohen.

 

Letošní ročník extraligy je zatím velmi vyrovnaný. Tabulce vévodí neporažený Prostějov stíhaný Duklou  Liberec, ve kterém se snaží najít obvyklou herní pohodu i jedna z nejlepších univerzálek této ligy Nikola Kvapilová.

 

Třetím celkem české extraligy je prozatím loňský finalista ligy Šelmy Brno. Zde po několikaleté odmlce znovu hraje bývalá reprezentantka Simona Janečková.